Hakkımızda

Sofranın Hakkı: AYTAÇ

Aytaç Gıda olarak 1993 yılında Avrupa’nın en büyük entegre et tesisini kurarak çıktığımız bu yola 2014 yılında Yıldız Holding bünyesine katılmıştır. 25 yıllık tecrübemizi kaliteden, hijyenden ve lezzetten taviz vermeyen politikamızla birleştirerek damak tadına en uygun ürünler ile SOFRANIN HAKKINI VERİYORUZ. 150’ye yakın ürün çeşidiyle şarküteri alanında tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir. Çerkeş Ovası’nın verimli topraklarında bulunan Aytaç Çiftliği’nde; alanında yetkin ziraat mühendisleri ve veterinerler ile Aytaç Hayvanlarını büyütüyoruz. Günümüzün en gelişmiş gıda teknolojisi ile donatılmış fabrikamızda helal kesim ve hijyenik üretim gerçekleştiriyoruz. Sürdürülebilir ve üstün kaliteye ulaşmak için ürünlerimiz çiftliğimizden sofraya kadar 105 farklı kontrol noktasından geçmektedir. Ürettiğimiz kırmızı et ürünlerinde sadece kırmızı et, beyaz et ürünlerinde sadece beyaz et kullanılmaktadır. İlkelerimiz gereği toplum sağlığı her şeyin üzerinde tutulmakta, renklendirme ise sadece doğal baharatlar ile yapılmaktadır.

Aytaç Çiftliği:

Çiftliğimizde Çerkeş ovasının eşsiz doğasında 7.000’e yakın büyük baş hayvanımız konusunda uzman veterinerlerimiz kontrolünde, kendi fabrikamızda özenle ürettiğimiz yemlerimiz ile büyütülmektedir. 2014-2016 yılları arasında modernize ederek geliştirdiğimiz Helal Kesim belgeli kesimhanemiz gün içerisinde 646 adet büyükbaş ve 1.870 adet küçükbaş hayvan kesebilme kapasitesine sahiptir. Tam otomatik monoray sistemimiz sayesinde hayvanlarımız hiçbir yüzeyle temas etmeden ve kontamine olmadan kesim işlemlerinden geçmektedir. Kalite ve hijyen bakımından dünya standartlarını sağlayan Aytaç Tesislerimiz; kazandığı sertifika ve belgelerle de bunu tescillemektedir. (Bkz: Sertifika bölümü)

Çerkeş Tesisleri:

Aytaç Çiftliği ve Tesisleri Çerkeş Ovasında, 852.000 metrekarelik alan üzerine kurulmuştur. Bu alan üzerinde 76.000 m²’si kapalı olmak üzere toplam 217.000 m²’lik kurulu fabrikamız; günümüzün en gelişmiş gıda teknolojisi ile donatılmış tesisi olma özelliğine sahiptir. Tesisimizdeki tüm laboratuvarlarımız hijyen, kalite ve güvenliğe yönelik 24 saat hizmet verebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Tesisimizde yılda 19.094 ton işleme kapasitesine sahiptir. Şarküteri üretim kapasitemiz yılda 3.766 ton sucuk, 2.354 ton salam, 3.259 ton sosis ve 6.000 ton parçalı et (MAP) ürünlerinden oluşmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra pastırma, kavurma, jambon ve füme çeşitlerini de üretebilen tesisimiz sayesinde şarküteri ailemizi tamamlayarak, Türkiye’nin güvenle ve severek tüketebileceği tercih sıralamasına ilk marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Lojistik:

Aytaç, ürünlerini soğuk zincirini bozmadan, hijyen ve kaliteden ödün vermeden sizlere ulaştırır. 21. yüzyıl standartlarına göre üretilen yazılım ile depo & stok sistemleri 7 gün 24 saat kontrol edilir ve her bir ürünün güvenilirliğinden emin olunur. Çeşitli takip sistemleri ile ürünlerin nerede olduğu ve anlık dereceleri takip edilerek sevkiyatı gerçekleştirilir. Kontrol esnasında istenilen ısıda olmayan ürünlerin teslimatı gerçekleştirilmez. Aytaç profesyonelleri tarafından özenle geliştirilen bu sistem sayesinde Türkiye’nin herhangi bir noktasına en geç 2 gün sonra teslimatı gerçekleştirilir.

Gıda Güvenliği ve Kalite Politikası

Aytaç Et Fabrikasının amacı; tüketicilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan, ulusal ve uluslararası Gıda Mevzuatları ve yasalara uygun, yüksek verimlilikte ve tam zamanında, herkesin tüketeceği güvenilir ürünler üretmektir.

Sektörümüzde dünyanın en büyük firmalarından biri olan kuruluşumuz, ilk seferde, tam ve doğruyu yapmayı, devamlı daha mükemmeli hedefleyerek tedarikçilerimizden müşterilerimize ulaşan ürüne kadar olan tüm süreçlerimizi sürekli iyileştirmeyi ve geliştirmeyi kurum kültürü olarak benimsemiştir.

Hedeflerimize ulaşmak için; tüm kaynaklarımızı en etkin biçimde kullanıp, amacımız doğrultusunda ilave kaynaklar yaratmak, mükemmelliği arayan liderlik anlayışımızla çalışanlarımızın motivasyon ve iş memnuniyetini sağlayarak performans ve yaratıcılığı geliştirecek çalışmaları cesaretlendirip bunları eğitimlerle desteklemek, takım olma bilinci ile sürekli çaba göstererek müşteri, çalışan ve iş birliği içinde olduğumuz diğer unsurların bağlılıklarını arttırmak öncelikli çabalarımızdır.

Varacağımız başarılardan hep birlikte faydalanıp, bunlardan hep birlikte gurur duyacağız.

Enerji Yönetim Sistemi

Aytaç Gıda Yatırım San. ve Tic. A.Ş. ; üst yönetimi dahil tüm çalışanlar ile ; enerji iyileştirmeleri yaparak , doğaya zarar vermeden , enerji tüketimlerini en aza indirerek üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Bu hedeflere ulaşmak için enerji politikamız; Üst Yönetimce düzenli olarak gözden geçirilen , değerlendirilen ve sürekli iyileştirilen Enerji Yönetim Sistemini sürdürülebilir hale getirmek , Enerji konusunda tüm yasal gereklilikleri takip ederek , gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde almak , Tüm çalışanlara verimlilik bilincini oluşturmak amacıyla , gerekli eğitim ve bilgilendirmeler yapılarak enerji tüketiminin azaltılmasını sağlamak, Enerji tüketimlerini sistematik olarak izleyerek ; etkin kullanımını sağlamak ve bunu destekleyici projeler geliştirip , bu projeleri en hızlı şekilde hayata geçirmek , Enerji Tüketimini azaltıcı faaliyetlerde bulunarak gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak , Oluşturulan sistemin sürekliliğini sağlamak ve bunları dokümante edip sistematik olarak doğrulamak, Enerji performansının iyileştirilmesi için , çevre dostu ve enerji tasarruflu ürün ve hizmetler satın almak , bu doğrultuda tedarikçilere bilgilendirme yapmak, Sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz:

25 yıldır olduğu gibi gelişen teknolojik ve ekonomik süreçlerin içerisinde olarak şarküteri pazarında hijyenin, kalitenin ve damak tadının hakkını vermek. Böylece tüketicimizi ve çalışanlarımızı her daim mutlu ederek Aytaç markasına duyulan güvenin hakkını vermek.

Misyonumuz:

Kurulduğumuz ilk günden bu güne olduğu gibi sektöre öncülük eden marka olmak.

İlkelerimiz

Topluma ve Doğaya Saygı: Toplum değerlerine ve yaşadığımız ekosisteme her zaman saygılı yaklaşarak tüm yatırımlarımızı bu değerlere göre şekillendirmek.

Toplum Sağlığı: Toplum sağlığını asıl işimiz olarak kabul ederek, her zaman ilk önceliğimiz olarak görmek.

Kalite ve Lezzet: Tüm ürünlerimizi Anadolu’nun yüz yıllardır gelişen damak tadı için üreterek, her bir üretimimizi aynı standartta gerçekleştirmek.

Teknoloji ve İnovasyon: Yıllardır sektörün öncü markası olarak tüketici ile ilkleri buluşturmak için çalışmak. Dünyadaki teknolojik gelişmeleri günü gününe takip ederek; kalite, sağlık ve lezzete yatırım yapmak. Tam Tostluk Kare Sucuk ürünümüz ile geleneksel lezzetimiz olan sucuğun damaklarımızdaki tadını bozmadan pratikleştiriyor, Keyifli Et Lokmaları ürünümüz ilede sağlık ve lezzeti bir arada sunuyoruz. %45 protein içeriği ve 3 farklı baharat çeşidiyle artık atıştırmak çok daha keyifli.

Ürün Yelpazesi: Tüketici ihtiyaç ve isteklerini günü gününe takip ederek, bu isteklere eş zamanlı cevap verebilmek.

Neden Aytaç?

Aytaç Güvenlidir, Kalitedelidir ve Sağlıklıdır

1 Aytaç, Ülker kalitesi ve güvencesi ile üretilmektedir.

2 Aytaç ürünleri; üstün kaliteye ulaşmak için üretimden tüketime kadar her adımda kontrol edilerek toplam 105 farklı analizden geçer.

3 Aytaç'ın ürettiği Kırmızı Et ürünlerinde sadece Kırmızı Et, Beyaz Et ürünlerinde sadece Beyaz Et kullanılmaktadır. Hiçbir üründe karışım ürünler kullanılmamaktadır.

4 Aytaç ürünlerinin hiçbirinde MDM (Mekanik Kıyma) kullanılmamaktadır.

5 Aytaç ürünleri, İslami koşullara uygun olarak üretilmektedir. Aytaç kesimhanesinin TSE'den Helal Sertifikası mevcuttur.

6 Aytaç ürünleri, helal kesilmiş karkas etlerden üretilmektedir.

7 Aytaç ürünlerinde renklendirme tamamen doğal baharatlar kullanılarak sağlanır.